Výsledky VI. kolo “Jägermeister – bowling tour 2016”

Jagermeister_bowlingova_tour_clanokV sobotu 11. júna, pokračovala VI. kolom séria dvanástich turnajov "Jägermeister – bowling tour 2016". Turnaja sa zúčastnilo dvadsať hráčov a každý hráč odohral sedem hier základnej časti, pričom do celkového hodnotenia bolo započítaných iba päť najlepších hier. V tomto odľahčenom kole sa hralo systémom aj 9 je strike pre mužov a 8 je strike pre ženy na mazaní "White 2".

Najvyššiu hru zahral v základnej časti Josef Smolinský s počtom 286 kolkov a víťazkou základnej časti sa stala Lenka Šulková. Desať postupujúcich hráčov a dvaja nepostupujúci hráči, najmladší hráč Richard Harbut a ďaľší nepostupujúci hráč Pavol Knotek získali špeciálnu cenu od Pala Kečkéša – PBC uteráky. Svojho uteráku sa vzdala Jana Weberová pre ďaľšieho nepostupujúceho hráča Milana Repáňa.

Do ďaľších dvoch hier vo finále postúpili z prvých dvoch miest základnej časti dve ženy, preto sa až finále rozhodlo o najlepšej žene kola.

Na prvom mieste sa umiestnila Lenka Šulková, na druhom mieste skončila Jana Weberová, ktorá ako jediná z celého kola zhodila 300 kolkov v prvej finálovej hre a na treťom mieste sa umiestnil Bohuslav Valíček. Ďaľšími ocenenými hráčmi boli Michal Múčka obsadil štvrté miesto a Vojtech Lukács na piatom mieste.

Tri krát ocenená bola Lenka Šulková, ktorá celkovo získala dnes tri ocenenia – viťazka kvalifikácie, víťazka finále a aj najlepšia žena. Za posledné miesto si zobral vecnú cenu Adrián Repa.

V šiestom kole sa tiež rozdávali víťazom, ale aj vylosovaným hráčom jäger venčeky a BNC bowlingové poukážky.

Hráč s najvyšším počtom venčekov bude vyhodnotený v dvanástom kole "Jägermeister – bowling tour 2016".