Finále – Bonaqua BBL jar 2017 – EXTRA LIGA a I. LIGA

V sobotu, 24. júna 2017  skupiny "EXTRA LIGA"  a "I. LIGA" odohrali svoje finálové kolo v nadstavbovej časti ôsmeho ročníka Bonaqua BBL jar 2017.

Piate finálové kolo jednej aj druhej skupiny sa nieslo nielen v súťaživej, ale aj zábavnej forme. Ani v tomto finálovom kole neboli do posledného zápasu jasné umiestnenia v jednotlivých skupinách.

V nadstavbovej časti „EXTRA LIGA“ po tretí krát získali prvé miesto a opakovane si odniesli domov putovný pohár hráči z družstva MAKI. Na druhom mieste sa umiestnilo družstvo PRESPOR – DIVOČÁCI a tretie miesto získalo družstvo CTP BOWLING TEAM.
Na nepopulárnom štvrtom mieste skončilo družstvo SMS a odniesli si domov tekutú cenu a dve BNC bowlingové poukážky.

Najvyššiu hru v piatom finálovom kole  „EXTRA LIGA“ za mužov zahral Marek Neumann – 278 kolkov a za ženy bola najúspešnejšia Kristína Vlkovičová – 203 kolkov.

Vecnú cenu – BNC bowlingovú poukážku si domov odniesol Marek Neumann z družstva PRESPOR – DIVOČÁCI za 7x strike v jednej hre a Rastislav Plášek z družstva BAUMIT za presne zhodených 179 kolkov v jednej hre.

V nadstavbovej časti „I. LIGA“ vyhralo družstvo PIRÁTI, na druhom mieste sa umiestnilo družstvo SKOKANI a tretie miesto získalo družstvo CHEMSTAR. Na nepopulárnom štvrtom mieste skončilo družstvo CRH Slovensko a odnieslo si domov tekutú cenu a dve BNC bowlingové poukážky.

Najvyššiu hru v piatom finálovom kole „I. LIGA“ za mužov zahral Milan Adamík z družstva Piráti – 247 kolkov a za ženy bola najúspešnejšia Jana Weberová z družstva SKOKANI  – 200 kolkov.

Vecnú cenu – BNC bowlingovú poukážku si domov odniesol Ján Boďa z družstva TECHNOBOWL za 7x strike v jednej hre a Jozef Kubica z družstva CHEMSTAR za presne zhodených 179 kolkov v jednej hre.

Vyhodnotené boli top výkony, hráči s najlepším priemerom  a žena s najlepším priemerom za celú Bonaqua BBL jar 2017 pri odohraných min. 50% zo zápasov  od 1. do 9. hracieho dňa.

Pri dobrej zábave boli rozdané medzi hráčov aj pekné tombolové ceny.